Quantcast
Channel: Kurs biżuterii – Pasart Blog
Viewing all 422 articles
Browse latest View live

Naszyjnik w stylu boho ze sznurka woskowanego i koralików drewnianych – kurs biżuterii

$
0
0

Styl boho jest miękki, ciepły i… tak bardzo letni. Mamy sposób na zimowe boho! Agnieszka skręca sznurki, oplatając drewniane koraliki, żeby stworzyć naszyjnik w stylu boho, pasujący do jesienno-zimowych stylizacji.
krok10

Potrzebne materiały

Sznurek woskowany grubości 1,5 mm – około 30 metrów,
Koraliki drewniane wielkości – 12mmx1, 10mmx1, 9mmx5,
Przekładki metalowe z dużym otworem – płaskie oponki 7mm lub grube kółeczka montażowe (np. 1mm) – 80 sztuk
Zapięcie ozdobne z końcówkami do wklejania lub duży karabińczyk, 2 kółka montażowe i końcówki do wklejania, wielkość otworu 12 mm,
-klej magic i klej do biżuterii.

Od czego zaczynamy?

Krok 1 Przytnij 5 odcinków sznurka o długości 55cm. Będzie to baza najdłuższego elementu naszyjnika. W naszyjniku pokazanym na zdjęciu, najkrótszy element długości 38cm znajduje się dość blisko szyi. Jeśli uznasz, że jest za krótki, wydłuż odpowiednio wszystkie trzy elementy naszyjnika.
Na jeden sznurek nawlecz największy koralik.
krok1
Krok 2 Pokryj klejem każdą z końcówek sznurka i wysusz. Ułatwi to przewlekanie. 5 końcówek sznurka zbierz razem i przełóż przez 4 przekładki.
krok2
Krok 3 To samo zrób po drugiej stronie koralika.
krok3
Krok 4 Przytnij sznurek na długość około 65cm. Zegnij końcówkę sznurka w odległości 6 cm. Przyłóż do sznurków tak, by zgięcie dotykało przekładek.
krok4
Krok 5 Drugim końcem, dość ciasno dociskając sznurek, owijaj go dookoła wszystkich sznureczków. 6 cm
kawałek sznurka wyznacza odległość dokąd masz owijać sznurki. Musisz go całego zakryć.
krok5
Krok 6 To jest miejsce, gdzie nałożysz kolejne przekładki. Nim to zrobisz, końcówkę sznurka, którym owijałaś pozostałe sznureczki przytnij i pokryj klejem.
krok6
Krok 7 Przyklej końcówkę sznurka do pozostałych sznurków. Nałóż na wszystkie sznureczki przekładki, tak by zasłoniły ucięty kawałek sznurka.
krok7 a
krok7
Krok 8 Znów przytnij sznurek, zegnij końcówkę i owijaj sznureczki. W ten sposób postępuj aż wykonasz
pierwszy element naszyjnika. Pamiętaj by odległości pomiędzy przekładkami po obu stronach naszyjnika rozkładały się symetrycznie. Ich długość jest oczywiście dowolna. W przypadku mojego naszyjnika, dolny element składa się z odcinków długości 6 cm. Ilość przekładek zależny od Twojej wizji :). Przekładki mogą być karbowane, nieregularne czyli wszystkie, które Ci się podobają!
krok8
Krok 9 Pojedynczy element może stać się samodzielnym naszyjnikiem. Aby go wykończyć, przytnij równo sznureczki, sklej ze sobą za pomocą kleju magic, wysusz, następnie pokryj mocnym klejem do biżuterii ( ja polecam klej dwuskładnikowy poxipol ) i nałóż końcówki do wklejania. Poczekaj aż klej wyschnie, a następnie zamontuj zapięcie za pomocą kółeczek montażowych.
krok9 a
krok9 bkrok9 c

Możemy już tutaj skończyć, ale potrójny naszyjnik jest bardziej boho ;)

Krok 10 Wykonaj pozostałe dwa elementy naszyjnika. Każdy z nich ma inną długość ( najdłuższy element ma długość 50cm, środkowy ma 44 cm, a ten przy szyi 38cm. W przypadku mojego naszyjnika, każdy element złożony jest z: 5 sznureczków owiniętych szóstym sznurkiem, z jednego lub trzech koralików i kilkudziesięciu przekładek. Odległości między przekładkami w elemencie środkowym i tym przy szyi, są różne ( najkrótszy ma 1,5 cm, najdłuższy 7 cm )
krok10
Krok 11 Końce trzech elementów naszyjnika wklej do dużych końcówek, a następnie połącz z zapięciem za pomocą kółek montażowych. Ja wykorzystałam zapięcie ze stali chirurgicznej, w kształcie obrączek z nacięciami.

Do naszyjnika można doczepić także piórka, lub elementy w stylu hippi.

Życzę miłej pracy w stylu boho!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.


Bransoletka z koralików przeplatana sznurkiem – tylko 5 kroków! Kurs biżuterii

$
0
0

Brrr, zimno! W chłodne wieczory Agnieszka zaprasza Was do zrobienia wyjątkowo łatwej i niezwykle efektownej bransoletki z koralików, o bardzo zimowej nazwie FROZEN. Efekt? Piękny jak mróz na szybie! :)
13

Potrzebne materiały

Koraliki FROZEN – do bransoletki z szarym sznurkiem długości 18cm, licząc z zapięciem, zużyłam 21 koralików wielkości 8mm. Do drugiej bransoletki długości 20,5cm zużyłam 54 koraliki wielkości 4mm,
Sznurek woskowany grubości 1mm ( do większych korali można użyć grubszego sznurka 1,5 mm a nawet 2 mm ), dwa odcinki długości około 30 cm – 35 cm oraz trzeci długości około 1m,
Zapięcie do bransoletki,
Klej magic i klej do biżuterii.

Krok 1 Koraliki po równo nawlecz na dwa odcinki sznurka. Długość sznurka i ilość koralików zależy od obwodu nadgarstka. Dla wygody pracy, sznurki powinny być dłuższe o około 15cm w stosunku do oczekiwanej długości bransoletki. Następnie weź trzeci sznurek (na zdjęciu w szarym kolorze) i przekładaj go pomiędzy sznurkami, z góry na dół. Bardzo ważne jest, żeby sznurek raz przechodził nad sznurkiem, raz pod nim. Aby na zdjęciu było dobrze widać, w jaki sposób przebiega sznurek, splot jest bardzo luźny. Bransoletka musi być zaplatana ciaśniej.
01
02
Krok 2 Od Ciebie zależy ile przeplotów wykonasz. Jest to dodatkowy element ozdobny bransoletki, więc może mieć długość od około 1cm do 5cm. Dalsza część pracy będzie wyglądać bardzo podobnie, z tą różnicą, że będziesz między przeploty ze sznurka wprowadzać koraliki. Przyciągnij koralik i przełóż sznurek z góry na dół. Raz nad, raz pod sznurkiem.
03
03a
04
05
Krok 3 Pamiętaj by zaciskać koraliki, tak by sznurek ciasno przebiegał pomiędzy nimi. Gdy dotrzesz do końca bransoletki, wykonaj taki sam zygzak jak na początku bransoletki.
05a
07
Krok 4 Ułóż ładnie bransoletkę na stole, wyrównaj, pozaciskaj koraliki i sznurek. Aby bransoletka nie falowała się, sznureczki na których nawleczone są koraliki muszą być równe. Koraliki równo (równolegle do siebie) ułożone. Przed przystąpieniem do wklejania końców bransoletki do zapięcia, zabezpiecz je klejem magic. Po wyschnięciu, przytnij i wklej do odpowiednich końcówek do wklejania za pomocą mocnego kleju do biżuterii (ja polecam poxipol). Zamontuj zapięcie.
08a
14
Krok 5 Można pominąć zygzak na początku i końcu bransoletki i wkleić końcówki zapięcia bezpośrednio przy koralikach.
12b
12a

Bransoletka jest łatwa w zrobieniu i gwarantuje, że usłyszysz od przyjaciółki: ” Ale fajna, zrób mi taką” :)

Miłej pracy!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Prezent last minute – modne bransoletki dla mamy, siostry i przyjaciółki. Kurs biżuterii

$
0
0
image_pdf

Rzemień to bardzo wdzięczny materiał, z którego można zrobić bransoletkę na 15 minut przed wyjściem na uroczystość. Marta z pasart.pl proponuje 4 pomysły na bransoletki dla przyjaciółki, siostry  i mamy w trybie LAST MINUTE!
IMG_6695

Bransoletka z wąsami dla niesfornych 20-stek

Kolory, kolory i jeszcze raz kolory, to nierozłączny motyw stylizacji dla późnych „nastek” :). To jest przewodni motyw dla bransoletki z rzemieni naturalnych, która byłaby zwykła gdyby nie jeden mały trick. Ale o tym za chwilę.

Potrzebne materiały

Kolorowy rzemień naturalny 3mm – 5 odcinków po 18cm. Długość odcinków zależy od tego, jak szeroką chcesz mieć bransoletkę. Moja była na większy nadgarstek,
Zapięcie magnetyczne – wybrałam płaskie, aby rzemienie ułożyć równolegle do siebie. Wybierając zapięcie zwróćcie uwag na otwór wewnętrzny, bo to od zapięcia zależy ile rzemieni się zmieści i jakiej będą wielkości. W moim przypadku, dopasowanie wielkości zapięcia jest zawsze największym dylematem, bo jest nie lada wyzwaniem połączyć wszystkie elementy tak, żeby ładnie usadowiły się obok siebie :). Polecam filtry nad listą produktów – dla mnie niezastąpione!
2 końcówki zaciskowe – mogą być też końcówki wklejane,
2 kółeczka montażowe do zawieszenia zawieszek na końcówki,
Charmsy lub drobne zawieszki.
1
Krok 1 Bransoletka jest dla młodej osoby, zatem jest wskazane, żeby coś było asymetrycznego, zawadiackiego czy pękniętego. W mojej wersji, jeden rzemień jest właśnie pęknięty, co oznacza że przecięłam go na pół i na końcach zamontowałam końcówki z zawieszkami. “Wąsy” mogą być długie, lub krótsze. Proponuję wkleić długie, a potem ewentualnie przyciąć.
IMG_6674
Krok 2 Następnie wkleiłam po kolei rzemienie do jednej części końcówki, „pęknięte” rzemienie umieszczając pomiędzy całymi odcinkami.
IMG_6676
Krok 3 Z drugiej strony robimy to samo, zachowując analogię kolorów. Zanim posmarujecie zapięcie klejem, włóżcie rzemienie na sucho, żeby zobaczyć, czy bransoletka dobrze się układa i nie macie odwrotnie włożonego zapięcia. To się zdarza ;).

Bransoletka wyszła tak:
IMG_6697
W wersji dla ustatkowanej Pani lubiących mocne kolory, zamiast przeciętych rzemieni, można zachować jednolite kawałki i dołączyć poważniejszą zawieszkę, w stylu listka. Wówczas otrzymamy coś takiego:
IMG_6716

Bransoletka dla 30-stek będących glamour.

Z cyrkoniami trzeba uważać, bo bardzo łatwo jest z nich zrobić kiczowatą stylizację. Podniosłam sobie jednak poprzeczkę, wybierając biały rzemień i elementy z cyrkoniami. Chwilka zwijania i łatwo ułożyła się bransoletka pasująca do marynarki i białej koszuli, czyli biurowy glamour.

Potrzebne materiały

Rzemień szyty gładki 3x5mm – odcinek 29cm. Do srebrnych elementów z krystalicznymi cyrkoniami ten kolor najładniej mi się komponował, bo stał się tłem dla tych elementów. O to mi chodziło – żeby nie przedobrzyć z fajnymi półfabrykatami.
Elementy z cyrkoniami – ozdobny karabińczyk i 2 przekładki.
Cyrkonie są większe i mniejsze, ciemniejsze i jaśniejsze, Crystal i crystal AB i można wymieniać jeszcze wiele kombinacji. Jeśli dobieracie cyrkonie nie od kompletu, wielkość nie jest tak ważna jak dobre dobranie koloru. Dwa kolory cyrkonii na jednej biżuterii, to o 1 kolor za dużo!
Końcówka do wklejania – ja użyłam płaskiej, bo 2 rzemienie ładnie się w niej komponują (w okrągłej pojawiają się duże wolne przestrzenie wokół rzemieni).
Kółeczko montażowe – do połączenia końcówki z zapięciem.
IMG_6700
Krok 1 Przełóż rzemień przez jedną przekładkę i zegnij go na pół. Następnie włóż dwie końcówki w drugą przekładkę. Postaraj się ułożyć rzemień tak, żeby szwy były równo obok siebie. Poskręcany rzemień nie będzie ładnie się układał.
IMG_6702
Krok 2 Złóż rzemień równo i dwie końcówki wklej do płaskiej końcówki, która następnie połącz z zapięciem. Zwróć uwagę, aby płasko ułożone końce rzemienie stykały się szwami.
IMG_6704
Bransoletka prezentuje się tak:
IMG_6706

Bransoletka dla sportowej 20-tki albo awangardowej 30-tki.

Kolory i rodzaj elementów metalowych nie ma za bardzo znaczenia, natomiast w tego typu bransoletkach znaczenie ma rzemień, który im bardziej karbowany i nieregularny tym lepszy. Wypukły wzór lub splot gwarantuje bowiem, że bransoletka nie będzie zmieniała swojej wielkości, tylko rzemień będzie się utrzymywał w takiej formie, w jakiej chcemy.

Potrzebne materiały

Rzemień okrągły pleciony 5mm – odcinek 27cm. Wielkość rzemienia zależy od przekładek, które chcecie wykorzystać. Dobierając rzemień, ważne jest aby po złożeniu i przeciągnięciu go przez przekładkę, nie przesuwał się.
2 przekładki – poza funkcją ozdobną pełnią też funkcję blokady.
Okrągłe końcówki do wklejania – pasujące do grubości rzemienia.
Charmsy – pasujące do osobowości osoby, dla której jest bransoletka.
Kółeczka montażowe.
IMG_6679_
Krok 1 Nakładamy pierwszą przekładkę na rzemień, około 10cm od końca.
IMG_6681_
Krok 2 Zawijamy końcówkę rzemienia tak, aby można ją było znów przełożyć przez przekładkę.
To samo robimy po drugiej stronie, tylko uwaga! – końcówkę zawijami odwrotnie niż poprzednią. Całość ma wyglądać tak:
IMG_6683_
Krok 3 Doczepiamy końcówki i charmsy
IMG_6684_
Krok 4 Zaczepiamy zapięcie o pętle zrobione za pomocą przekładek
IMG_6686_

Bransoletka dla mamy lub dla romantycznych 20-tek i 30-tek :)

Jest to najdłuższa z moich “szybkich” bransoletek a jednak ze względu na materiał najdelikatniejsza. Do bransoletki użyłam rzemienia zamszowego płaskiego, ale można też użyć sznurków gładkich lub plecionych o różnych grubościach.

Potrzebne materiały

Rzemień zamszowy płaski 3mm – 5 rzemieni po 35cm+5,5cm na chwosty. Do projektu możecie też wykorzystać sznurki gładkie lub skręcane. Zamiast ceramiki możecie użyć przekładki z dużym otworem.
Koralik ceramiczny – Wybierzcie taki, przez który swobodnie można przełożyć wszystkie rzemienie.
3x kółeczka montażowe.
2x końcówka 5mm– do zakończenia rzemieni i do zrobienia chwosta. Wielkość końcówki jest zależna od szerokości rzemieni lub sznurków, które wykorzystacie. W swoim projekcie użyłam kompletu końcówek, do który był też dołączony łańcuszek,
1 karabińczyk do podwieszenia chwosta.
Pomocniczo warto mieć gumki recepturki (albo loom:)), żeby ułatwić sobie równe wklejanie rzemieni.
IMG_6687_
Krok 1 Ładna bransoletka, to równa bransoletka. Dlatego zaczynamy od równego rozłożenia rzemieni na blacie. Jeden obok drugiego, w takiej kolejności kolorystycznej jaka Wam odpowiada.
IMG_6689_
Krok 2 Ostrożnie składamy rzemień na pół i przekładamy przez ceramiczny koralik. Warto się tutaj postarać, żeby rzemienie się nie powyciągały, nie pozakręcały i aby były możliwie jak najbardziej wygładzone. W innym wypadku bransoletka może wyglądać niechlujnie.
Po wyrównaniu końcówek nakładamy gumkę recepturkę. Ten zabieg pozwoli nam równo wkleić końcówki.
IMG_6691_
Krok 3 Podobny zabieg robimy aby wykonać chwosty. Weź 5,5cm odcinki rzemieni, ułóż je równo, zwiąż recepturką i wklej do końcówki. Połącz ze sobą chwost i rzemień za pomocą kółeczek montażowych i karabińczyka. W ten sposób chwost będzie pełnił funkcję zawieszki.
Z drugiej strony zaczep zapięcie. Do łańcuszka z karabińczykiem doczepiłam też kółeczko montażowe, o które zapięcie się zapina. Kółeczko można zaczepić na takiej wysokości łańcuszka, jaka będzie dla Ciebie odpowiednia.
IMG_6693_
Krok 4 Odetnij recepturki i ciesz się super bransoletką :)
IMG_6695
W innym wariancie tego designu, możesz użyć sznurków powlekanych 3mm i kilku okrągłych koralików. Na zdjęciu są agaty, ale mogą to być koraliki frozen, powlekane czy perły.
01_segoeprint
Bransoletka ze sznurków powlekanych prezentuje się tak:
bransoletka_sznurkowa
Życzę owocnej pracy w projektowaniu prezentów last minute!

Marta Krauze: właścicielka sklepu pasart.pl, pasjonatka nowych technologii i rozwiązań e-commerce. Prywatnie mama dwójki dzieci i kota, któremu nie chce się wskoczyć na szafę.

Bransoletka Cobra w delikatnej odsłonie – ze sznurków i rzemieni z cyrkoniami. Kurs biżuterii

$
0
0
image_pdf

Bransoletki w stylu Cobra, najczęściej prezentują się w wydaniu męskim. Agnieszka pokaże Wam, że tego splotu można użyć nawet do rzemieni z cyrkoniami, w efekcie czego wyjdzie delikatna i kobieca bransoletka.bransoletka  makrama

Do modnej bransoletki występującej najczęściej pod nazwą Cobra, wykorzystujemy najprostszy splot makramy. Różnica polega na sznurku, który zwykle w makramie, jest cienki i matowy, natomiast w tym projekcie używamy sznurka powlekanego o grubości 3mm w różnych kolorach. Splot wykonujemy na dwóch lub trzech sznurkach stanowiących bazę bransoletki. Dzięki temu jest ona szeroka i mięsista.

Potrzebne materiały:

-2 sznurki 3mm stanowiące bazę, na której wykonasz splot makramy, długość około 25cm,
-2 sznurki 3mm, którymi opleciesz bazę, długość około 75-100 cm,
-zapięcie ozdobne do biżuterii – ja wykorzystałam jasno-srebrne zapięcie przekładane,
-mocny klej do wklejenia zapięcia
-zapalniczka, do opalenia końcówek sznurka.

Krok 1 Zwiąż lub przyklej taśmą klejącą razem wszystkie sznurki. Lewy sznurek (na zdjęciu turkusowy) przełóż przez dwa środkowe sznurki (żółte), tak by ze sznurka powstał brzuszek po lewej stronie. Teraz prawy sznurek (na zdjęciu niebieski) przełóż nad lewym (turkusowym). Następnie koniec prawego (niebieskiego) sznurka prowadź pod skrzyżowanymi sznurkami (niebieskim i turkusowym), pod środkowymi (żółtymi) sznurkami i nad brzuszkiem utworzonym z lewego (turkusowego) sznurka. Zaciągnij delikatnie sznurki. Pierwszy przeplot gotowy. Zacznij drugi przeplot. Prawy sznurek (turkusowy) połóż na środkowych sznurkach.
01 (2)
Teraz lewy sznurek (niebieski) przełóż nad prawym (turkusowym), następnie jego koniec prowadź pod skrzyżowanymi sznurkami (niebieskim i turkusowym), pod środkowymi (żółtymi) sznurkami i nad sznurkiem (turkusowym) tworzącym brzuszek. Zaciśnij. Pierwsze „oczko” bransoletki gotowe. Kolejne oczka wykonaj tak jak pierwsze, aż do końca bransoletki.
02 (2)
03 (2)
Krok 2 Teraz wkleisz końcówki sznurków do zapięcia bransoletki. Opal je zapalniczką. Sznurek jest wykonany z tworzywa sztucznego, dlatego stopi się. Nie dotykaj stopionych końcówek palcami! Są bardzo gorące! Nim sznureczki ostygną, zapalniczką spłaszcz każdą końcówkę. W środku sznurka znajduje się jasne wypełnienie widoczne na zdjęciu. Możesz wyciąć 1 cm z każdego sznureczka. Dzięki temu końcówki będą cieńsze i łatwiej się spłaszczą. Teraz wkleisz zapięcie. Wciśnij klej do specjalnych otworów w zapięciu i włóż sznureczki. Przy ostatnim pomóż sobie nożyczkami.
04a (2)
Bransoletka gotowa!
05 (2)

Do splotu makramy możemy wykorzystać nie tylko sznurki różnej grubości, ale także rzemienie gładkie, z fakturą, płaskie lub okrągłe.

Oto projekt, do którego użyłam trzy płaskie rzemienie z cyrkoniami i sznurka woskowanego grubości 1 mm.

Potrzebne materiały:
-3 rzemienie z cyrkoniami przycięte na długość 15 cm,
-sznurek woskowany 1 mm o długości 4,5 metra,
-płaskie końcówki, kółeczka montażowe, karabińczyk,
-klej.

Krok 1 Przytnij na odpowiednią długość trzy odcinki rzemienia. Ja uzyskałam bransoletkę długości 18,5 cm licząc z zapięciem (moje zapięcie wynosi 3,5cm), dlatego przycięłam rzemienie na długość 15cm. Jeśli chcesz dłuższą bransoletkę, dodaj kilka centymetrów.
Ostatnie cyrkonie znajdujące się na rzemieniu wytnij, by nie przeszkadzały podczas wklejania do zapięcia.
01
02
Krok 2 Sklej rzemienie taśmą klejącą. Ułatwi to wykonanie pierwszych splotów. Postępuj dokładnie tak, jak pokazałam na przykładzie bransoletki ze sznurków powlekanych. Różnica polega na tym, że każde „oczko” musisz umieścić pomiędzy cyrkoniami. Nie ściskaj zbyt mocno sznurka, by rzemienie nie ponakładały się na siebie.
03
04
Gdy dotrzesz do miejsca, gdzie przyklejona jest taśma, odetnij ją i kontynuuj pracę.
04a
05
Krok 3 Na samym końcu zwiąż sznureczki na supełek i utnij.
06
Teraz możesz wkleić bransoletkę do płaskich końcówek. Najpierw wysmaruj wnętrze końcówki klejem, wsuń rzemienie. Na końcu wepchnij za pomocą nożyczek sznureczki, które znajdują się na brzegach bransoletki.
07
Bransoletka gotowa!
bransoletka  makrama
Jak widać, wygląda atrakcyjnie z dwóch stron:). Cyrkonie są delikatne i nie kłują, można więc nosić bransoletkę raz na jedną, raz na druga stronę.
bransoletka  makrama2
bransoletka bezowa makrama
Jeśli nie macie rzemieni z cyrkoniami, użyjcie gładkich. Jeden kolor rzemienia też wystarczy. Bransoletki gładkie lub monochromatyczne wyglądają równie ciekawie!

Na prośbę Pani Iwony, wielkiej fanki biżuterii z rzemieni przedstawiam splot w kolorystyce świątecznej :). Oto złoto – czarno – czerwona bransoletka wykonana z 4 różnych rzemieni. Bazą jest kauczuk grubości 3 mm, który został opleciony 4mm płaskim, złotym rzemieniem, który był prowadzony samodzielnie, natomiast dwa cieńsze rzemienie – czarny pleciony oraz czerwono-złoty rzemień były prowadzone razem. Bransoletka jest dwustronna. Z jednej strony przeważa złoto, z drugiej strony czerwień.
07 (2)
06 (2)

Na bazie rzemieni płaskich wykonałam też bransoletkę srebrną. W rzeczywistości wygląda jak z metalu, co daje fantastyczny efekt!
srebrna2

Makrama nie przestaje mnie zadziwiać i Was zapraszam do eksperymentowania z różnymi materiałami. Jeden splot daje tyle możliwości!

Biżuteria do czarnej sukienki w 3 stylach – naszyjnik, bransoletka, kolczyki. Kurs biżuterii.

$
0
0
image_pdf

Mała czarna to klasyka, która nie dość, że nie wyjdzie z mody, to jest gwarancją na elegancję i ciekawy look. Taka sukienka to niesamowite możliwości doboru stylizacji, którą możemy się bawić zakładając odpowiedni naszyjnik czy bransoletkę. Marta zaprezentuje 3 rodzaje biżuterii z pereł, koralików powlekanych i szklanych, która nie jest nudna i podkreśli Twój styl.

black-smock-sleeveless-dress-ASOS
W szafie kobiety powinno się znaleźć kilka elementów garderoby, które są ponadczasowe i które możemy założyć na różne okazje. Poza białą koszulą i dobrze skrojonymi jeansami, na pewno przyda się czarna sukienka.

Look klasyczny

Do prostej, ołówkowej sukienki, ładnie będzie wyglądał długi naszyjnik, który zrobiłam z koralików lustrzanych.
little-black-sheath-dress
Źródło:zdjęcie sukienki z sizecharter.com

Do wykonania takiej biżuterii potrzebujesz:

Koraliki lustrzane w 3 kolorach i 4 rozmiarach. Długość 1 sznura to około 120 cm. Użyłam na niego 1,5 sznura koralików 6mm (czyli około 210 koralików) i po 1 koraliku z rozmiarów 8,10 i 12mm. Kolory sznurów mogą być dowolne, ich ilość maksymalnie 3, bo wtedy mamy pewność, że ładnie się będą układały. 1 czy 2 sznury, też będą wyglądały ładnie.
Żyłka jubilerska – próbowałam zrobić naszyjnik na lince jubilerskiej, ale nie polecam tej opcji w przypadku koralików lustrzanych, które są dosyć ciężkie, bo naszyjnik słabo pracuje i sprawia wrażenie sztywnego. Jeśli używasz żyłki o mniejszej średnicy, nawlekaj ją podwójnie.
Kulki gładkie do zakończenia naszyjnika (po 2 na jeden sznur).
Krok 1
Nawlecz na żyłkę kulkę i dobrze ją zawiąż, zostawiając ok 5 cm żyłki, którą schowasz pod koraliki. Kuleczka musi być większa od dziurki w koraliku, bo ma za zadanie blokować koraliki. Na kulkę nałóż koralik 12mm.
IMG_7214
Krok 2
Nałóż kolejno koraliki 10 i 8mm.
IMG_7232
Krok 3
Nawlecz koraliki 6mm do pożądanej długości. Zakończ sznur koralikami 8, 10 i 12mm. Za ostatnim koralikiem nawlecz kulkę, którą kilka razy okrąż żyłką.
IMG_7229
Krok 4
Pozostałą żyłkę przewlecz przez kilka koralików u góry, możesz dodatkowo zawiązać supeł i odetnij.
IMG_7230
Następnie wykonaj te same czynności w przypadku 2 pozostałych sznurów i ciesz się niebanalnym naszyjnikiem.
IMG_7283

Look rockowy

Kiedy nosisz co dzień Martensy i ramoneskę, eleganckie wyjście może być trudnym orzechem do zgryzienia. Długie kolczyki i długa bransoletka, podkreślą Twój rockowy styl, nawet kiedy na nogach będziesz miała niewygodne szpilki. Bransoletka jest długości 68cm, zatem możesz owinąć ją wokół nadgarstka 4 razy lub wykorzystać jako naszyjnik.
black-smock-sleeveless-dress-ASOS
Źródło: zdjęcie sukienki z ASOS.com

Do wykonania biżuterii potrzebujesz:

Koraliki powlekane – rozmiar 6mm. Na całą biżuterię wystarczy 1 sznur koralików. W zamian możesz też wybrać inne koraliki, jak szklana perła czy lustrzane. Ważne, żeby nie były przezroczyste i najlepiej o jednolitej barwie.
Linka jubilerska – delikatna o średnicy 0,2 lub 0,3mm. Na bransoletkę potrzebujesz około 75cm, na kolczyki 2x20cm.
Kółeczka montażowe – 2 sztuki.
Karabińczyk lub drobne zapięcie toggle.
Kulki gładkie lub ażurowe o średnicy min 3mm – kuleczki mają być widocznym separatorem pomiędzy koralikami, dlatego ważne, żeby nie były zbyt małe.
– 2 przekładki – drobne, nie większe niż koraliki. Biżuteria jest bardzo skromna, a przekładki pełnią funkcję ciekawostki. Jeśli nie masz przekładki, nie jest to element obowiązkowy.
Sztyfty i baranki – do wykonania kolczyków.

Bransoletka

Krok 1
Około 5cm od końca linki nałóż przekładkę i kółeczko montażowe. Przełóż drugi koniec linki przez przekładkę i zawiąż linkę tak, aby supełek schować w przekładce. Nie odcinaj linki, pozostałą część schowasz pod koraliki, w ten sposób jest mniejsza szansa, że supełek się rozwiąże.
IMG_7255
Krok 2
Nakładaj kolejno koralik i kuleczkę, tak długo aż osiągniesz pożądaną długość. W trakcie robienia przymierzaj co jakiś czas sznur, żeby wiedzieć, czy długość jest wystarczająca.
IMG_7256
Krok 3
Nałóż drugą przekładkę, kółeczko montażowe i wykonaj ten sam ruch co na początku – przełóż końcówkę linki, zawiąż, a nadmiar schowaj pod koralikami.
IMG_7258
Krok 4
Dołącz karabińczyk i bransoletka jest gotowa.
IMG_7259

Kolczyki

Krok 1
Żyłkę złóż na pół, nałóż kuleczkę i zawiąż supełek nad kuleczką. Żyłka jest podwójna, żeby kolczyk był sztywniejszy i nie wykręcał się w różne strony.
IMG_7267
Krok 2
Nałóż koraliki, oddzielając je kuleczkami. Nad ostatnią kuleczką zawiąż supełek.
IMG_7269
Krok 3
Przełóż żyłkę dwukrotnie przez oczko od sztyftu.
IMG_7274
Krok 4
Zawiąż linkę, nałóż kilka kropel kleju i zamknij sztyft.
IMG_7275
Zestaw gotowy!
Bez nazwy-2

Look romantyczny

Delikatnie rozkloszowana sukienka to idealna baza do biżuterii lekkiej i romantycznej. Klika koralików i wstążka stworzą romantyczną stylizację. Kolorystyka jest dowolna, chociaż wskazana pastelowa i kolorowa.
black-full-skirt-skater-dress-retro-ASOS
Źródło: zdjęcie sukienki z ASOS.com

Materiały które potrzebujesz:

– koraliki szklana perła rozmiarach – po kilka koralików 6,8,10 i 12mm.
– Około 35cm sznurka powlekanego lub woskowanego o średnicy 1 lub 1,5mm w kolorze koralików.
– 2 Końcówki wklejane o średnicy 2 – 2,5mm.
Kółeczka montażowe.
– 1m wstążki o szerokości 2cm w kolorze koralików – może być szyfonowa lub atłasowa.

Krok 1
Nałóż koraliki na sznurek, w dowolnej kolejności.
1
Krok 2
Na końcach sznurków, jak najbliżej koralików zawiąż supełki i wklej je do końcówek.
2
Krok 3
Do końcówek doczep kółeczka montażowe, o które przewleczesz wstążkę.
4
Opcjonalnie, na kokardę możesz nawlec ozdobną przekładkę.
3
Wszystkie naszyjniki można z powodzeniem nosić na co dzień do bluzek, koszul czy swetrów.
Bawcie się kolorami i dobrze bawcie się podczas pracy!

Bez nazwy-1
Bez nazwy-1
MALY

Bransoletka jak koronka z koralikami – kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Agnieszka pokaże jak wykonać bransoletkę z koralików frozen, która wygląda jak koralikowa koronka a jest wykonana splotem makramowym żebrowym. Nazwa mało subtelna, za to efekt uroczy :).
16

Najpierw pokażę na czym polega wykonanie tego splotu. Aby splot był dobrze widoczny, użyję 4 grubych sznurków, natomiast do wyrobu biżuterii polecam cienkie sznurki o matowej, szorstkiej powierzchni, ponieważ łatwo je zacisnąć. Dzięki temu uzyskasz precyzyjny, równy wzór. Jest wiele możliwości, jak rozpocząć pracę nad biżuterią. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcesz zapinać bransoletkę czy naszyjnik. Wybrałam najprostszy sposób, który umożliwia wklejenie gotowego, płaskiego zapięcia.

Krok 1
Zwiąż razem 4 sznurki. Jeden z nich żółtego koloru jest bazą, na której będziesz wykonywać splot owijając bazę pozostałymi sznureczkami. Dla wygody, dobrze jest przypinać sznurki szpilkami do styropianu. Naszą bazę, czyli żółty sznurek przypnij w dwóch miejscach, tak by był naciągnięty i tworzył linię prostą.
01
Krok 2
Pierwszy sznurek po lewej stronie przełóż od dołu do góry, nad żółtym sznureczkiem, następnie pod nim. Zaciśnij. Ten sam sznurek prowadź w ten sam sposób po raz drugi. Zaciśnij. Pierwszy splot zrobiony.
02
Krok 3
Postępuj tak samo z pozostałymi sznureczkami. Pamiętaj, aby każdy sznurek prowadzić dwa razy dookoła sznurka bazowego, zaciskać i za każdym razem układać ładnie węzełki.
03
04
Krok 4
Teraz, na końcu rzędu, przypnij sznurek bazowy szpilką i poprowadź go pod skosem, a następnie przypnij w drugim miejscu tak by utworzył napiętą, skośna linię. Rozpocznij pracę od prawego, niebieskiego sznurka. Dwukrotnie owiń nim sznurek bazowy. Zaciśnij. Kontynuuj pracę postępując tak samo jak podczas tworzenia pierwszego rzędu.
05
06
Krok 5
Po zakończeniu rzędu, znów przypnij żółty sznurek na końcu węzełków, prowadź go skośnie w dół i przypnij drugą szpilką. Rozpocznij tworzenie kolejnego rzędu. Kontynuuj pracę, aż uznasz, że bransoletka jest wystarczająca długa. Końce sznurków wklej do końcówek do wklejania, lub do zapięcia z otworami do wklejania.

Teraz możemy zacząć pracę nad naszą koronkową bransoletką :)

Jeśli już wiesz jak wykonać splot żebrowy, łatwo będzie wytłumaczyć bardziej złożony układ, w którym dodatkowo wykorzystałam koraliki frozen.

Potrzebne materiały:
– 4 sznurki woskowane 1mm, długość 160cm, ja użyłam 4 kolorów (0,79zł/5m)
– 35 sztuk koralików frozen, fioletowych, 4mm (2,99zł/sznur)
– 25 sztuk koralików frozen, kobalotowych, 4mm
– 21 sztuk koralików frozen, niebieskich, 4mm
– 13 sztuk koralików frozen, turkusowych, 4mm
zapięcie do bransoletki z płaskimi końcówkami (od 3zł)
klej do biżuterii (od 1,99zł)
– nożyczki.
Do projektu możesz użyć innych ulubionych koralików wielkości 4mm.

Krok 1
Każdy sznureczek złóż na pół i zawiąż supełek by łatwo go było przypiąć do podkładki ze styropianu. Ułóż sznurki i przypnij obok siebie.
01
Krok 2
Pierwszy sznurek z lewej strony (zielony) przypnij szpilką pod węzełkiem, następnie przełóż horyzontalnie nad pozostałymi sznureczkami i znów przypnij szpilką. To będzie baza, na której wykonasz splot, dokładnie tak samo jak w przykładzie z grubymi sznurkami. Różnica polega jedynie na tym, że każdy sznurek przełożysz dookoła sznurka bazowego nie 2 razy lecz 4 razy.
W ten sposób zrobisz 3 rzędy równoległe do siebie (sznurka bazowego nie prowadzisz pod skosem, lecz równolegle).
02
03
04
05
Krok 3
Przypnij bazowy sznurek ( zielony, po prawej stronie ) na końcu węzełków do podkładki. Następnie nawlecz na niego fioletowy koralik. Jeszcze raz przypnij sznurek bazowy do podkładki, ułóż ukośnie i przypnij na końcu szpilką, tak by tworzył napiętą, skośną linię.
06
Krok 4
Teraz wykonaj następny rząd. Rozpocznij pracę od fioletowego sznurka. Pamiętaj! Każdy sznurek owijasz 4 razy!
07
Krok 5
Przypnij zielony sznurek bazowy do podkładki, na końcu węzełków. Nawlecz turkusowy koralik, przypnij sznurek jeszcze raz tuż przy koraliku, a następnie poprowadź sznurek równolegle i jeszcze raz przypnij, tak by sznurek był napięty.
08
Krok 6
Rozpocznij wykonywanie kolejnego rzędu od lewej strony, od zielonego sznureczka, jak zawsze pamiętając, że oplatasz go 4 razy. Następnie przypnij sznurek bazowy szpilką, nawlecz na niego fioletowy koralik, jeszcze raz przypnij szpilką, poprowadź sznurek równolegle do poprzedniego rzędu i przypnij do podkładki. Rozpocznij wykonywanie rzędu od prawej strony, od fioletowego sznureczka.
09
10
Krok 7
Po wykonaniu rzędu, przypnij sznurek bazowy do podkładki, nawlecz na niego turkusowy koralik, przypnij sznurek do podkładki. Nawlecz na zwisające sznureczki koraliki. Pierwszy sznurek od lewej strony (zielony) pomiń. Zacznij od dwóch niebieskich koralików na pierwszym niebieskim sznureczku, na drugi nawlecz trzy koraliki. Na każdy, kolejny sznureczek nawlecz o jeden koralik więcej. Następnie przypnij bazowy sznurek tak, by utworzył napiętą, skośną linię tuż pod koralikami.
11
Krok 8
Zacznij sploty od lewej strony. Postępuj tak jak dotychczas. Na końcu rzędu przypnij sznurek bazowy do podkładki, nawlecz fioletowy koralik, znów przypnij sznurek tuż przy koraliku, a następnie przypnij sznurek bazowy równolegle do wykonanego rzędu.
12
Krok 9
Czynności opisane we wcześniejszych krokach powtórz, tak by uzyskać symetryczną kompozycję. Końcówki gotowej bransoletki przytnij, tak by łatwo je było wkleić do szerokich końcówek. Do wklejania użyj mocnego kleju, by mieć pewność, że sznureczki się nie wysunął.
Polecam dwuskładnikowy poxipol lub pattex. Aby ułatwić zapinanie bransoletki, możesz przymocować łańcuszek do kółeczka przy zapięciu.
13
14
15
Tęczowa bransoletka gotowa :)
16

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Bransoletka na gumce silikonowej – jak wiązać? Kurs biżuterii.

$
0
0
image_pdf

Łatwa, przyjemna dla oka, złożona z dwóch materiałów i podbijająca serca kobiet na całym świecie. Bransoletka z koralików na gumce silikonowej może stać się Twoją ulubioną, jeśli tylko nie będzie się rozwiązywała ;). Agnieszka zdradzi tajniki supełka idealnego w zależności od rodzaju gumki.

bransoletki na gumce trzy razem

Zrobienie jej zajmuje zaledwie kilka chwil. Fajne zestawienie koralików plus ładna zawieszka daje fajny efekt. Dla urozmaicenia polecam łączenie różnych faktur i wielkości oraz kompozycje asymetryczne.

Potrzebne materiały

-gumka silikonowa ok 0,8mm – 25-30cm (jest dość gruba, mamy pewność, że się nie urwie) – koszt ok. 1zł/5m,
-koraliki (do bransoletki o długości 18 cm użyłam 19 sztuk koralików kocie oko wielkości 10mm) – koszt koralików 10mm ok. 16zł/sznur z 40 koralików (z jednego sznura wyjdą 2 bransoletki),
-dodatki metalowe: przekładka love oraz krawatka z uchwytem na zawieszkę, do której za pomocą kółka montażowego podczepiłam zawieszkę charms – ważkę – koszt krawatki od 0,49zł, charms od 0,29zł
-klej szybkoschnący, pattex lub kropelka – koszt ok 2zł

Krok 1
Nawlecz na gumkę koraliki, przekładkę oraz krawatkę z charmsem. Użyłam tutaj gumki silikonowej 0,8mm.
krok1
Krok 2
Zawiąż supełek pomiędzy koralikami. Zaciskaj pomału, tak by supełek był jak najmniejszy. Zwróć uwagę, aby koraliki do siebie przylegały, to znaczy, żeby pomiędzy koralikami, po zawiązaniu supełka, nie robiła się przerwa.
krok2
Krok 3
Jak ukryć supełek? Trzeba schować go w koraliku. Ponieważ gumka jest dość gruba, nie jest łatwo przewlec jej koniec przez dziurkę koralika, co jest konieczne, żeby przeciągnąć supełek. Jak to zrobić? Chwyć koralik sąsiadujący z supełkiem. Naciągnij gumkę, tak by gumka znajdująca się w koraliku była jak najcieńsza. Włóż jak najgłębiej do dziurki jeden z końców gumki. Przytrzymaj gumki jedną ręką, a drugą ciągnij pomału gumkę, na którą nawleczone zostały koraliki. Koniec gumki powinien wysunąć się wraz z przesuwającą się gumką.
krok3
Krok 4
Spróbuj przesunąć supełek, tak by znalazł się w koraliku. Jeśli jest za duży, jeszcze raz pomału go zaciśnij. Jeśli wiesz, że supełek się zmieści w dziurce, nałóż tuż przed nim małą kropelkę kleju i przeciągnij supełek. W ten sposób zabezpieczysz go przez wysunięciem i rozwiązaniem się.
krok4
Krok 5
Odetnij końce gumki tuż przy koraliku. Bransoletka jest gotowa!
bransoletka kocie oko 10mm

Zamiast gumki silikonowej możesz użyć elastomy. To w też gumka silikonowa, ale ma zupełnie inną strukturę niż zwykła gumka. Składa się z wielu cieniutkich niteczek silikonowych. W porównaniu z gumką silikonową jest dużo bardziej elastyczna, natomiast łatwiej ją zerwać (ale trzeba na prawdę mocno się starać żeby się zerwała :)). By tego uniknąć, nawlecz koraliki na złożony na pół odcinek elastomy, tak by przechodziła przez koralik podwójnie. Przy małych dziurkach najlepiej posłużyć się igłą.
krok1 p
Po nawleczeniu wszystkich koralików nie zawiązuj ich klasycznie (jak sznurówki) lecz chwyć wszystkie gumeczki razem i dopiero teraz zrób z nich supeł. Zaciskając supeł nie szarp mocno gumek. Rób to pomału, kilkukrotnie pociągając. Schowaj supeł w dziurce koralika, odetnij wystające gumki i gotowe.
krok2 p

Kilka wskazówek i dodatkowych inspiracji.

Fajnie zrobić kilka bransoletek pasujących do siebie kolorystycznie i nosić je razem w różnych konfiguracjach. Dla urozmaicenia możesz użyć zawieszki podwieszonej na samym kółeczku montażowym typu sprężynka. Nie polecam podwieszać zawieszek na kółeczku otwartym, bo łatwo je zgubić.
bransoletka kolorowa jadeit 10mm
bransoletka mietowa jadeit 10mm
bransoletki na gumce trzy razem

Bransoletki na gumce najlepiej wyglądają, kiedy są zrobione w z koralików o wielkości 8 lub 10mm. Do kompletu możesz zrobić oddzielną bransoletkę z mniejszych koralików. Świetnie wyglądają w jednej tonacji, ale różnych strukturach. Matowe, błyszczące, przezroczyste, mleczne.
Do uzyskania bransoletki długości 18cm musisz użyć 23 koralików wielkości 8 mm lub 18 sztuk 10 mm.
bransoletka szara mix 8mm
W tej asymetrycznej bransoletce zestawiłam ze sobą koraliki w dwóch kolorach i dwóch rozmiarach.
12 sztuk-10 mm i 9 sztuk-8 mm.
bransoletka żółto mietowa 8mm i 10mm
Do dekoracji bransoletek możesz użyć przekładek z uchwytem na zawieszkę, zwanych krawatkami, charmsów zawieszonych na karabińczyku lub kółeczku montażowym typu sprężynka.
dodatki

Moje ulubione koraliki do tego typu bransoletek to jadeity i kocie oko. Chętnie używam też koralików transparentnych i lustrzanych oraz… no właśnie, wszystkie kulki wyglądają super :).

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Biżuteria pasująca do ramoneski – komplet w stylu rockowym. Kurs biżuterii

$
0
0
image_pdf

Proste w wykonaniu, trochę rockowe, z dziecięcą radością – bransoletka z koralików akrylowych, którą możecie wiosną założyć do ramoneski. Aga wyplata!

obroża

Zobaczywszy w pasarcie kolorowe koraliki z dużą dziurką, od razu pomyślałam o takiej właśnie bransoletce. Kolorowe, połyskujące oponki zestawiłam z matową powierzchnią czarnego, zamszowego rzemienia, natomiast do bazy konstrukcyjnej wykorzystałam kauczuk grubości 3mm. Długość bransoletki pozwala owinąć nadgarstek dwukrotnie lub użyć jej jako obroży na szyję.

Materiały potrzebne do wykonania bransoletki długości 40 cm:

-Koraliki oponki – ja wykorzystałam paczkę koralików akrylowych 5×7, w której jest 60 sztuk ( ważne w wyborze koralików jest, by ich otwór był na tyle duży by dwukrotnie przechodził przez niego rzemień lub sznurek, którym oplatasz bazę bransoletki, możesz użyć koralików ceramicznych, drewnianych lub metalowych przekładek) – koszt ok.2,50zł za koraliki akrylowe,
-rzemień zamszowy płaski 3×1,5mm, dwie sztuki po około 80cm ( jeśli chcesz wykonać krótszą bransoletkę np. 18 cm, potrzebujesz 36 cm rzemienia lub sznurka, którym oplatasz bazę bransoletki),- koszt 1 rzemienia ok. 0,60zł,
-kauczuk – 80cm ( kauczuk jest wygodną bazą, gdyż jest sztywny i podczas oplatania nie będzie się uginać, ale możesz użyć zamiast niego rzemienia lub sznurka),
-zapięcie do biżuterii (użyłam końcówek okrągłych, o średnicy wewnętrznej 8mm  i karabińczyka 16mm, a także dwóch kółeczek montażowych 10mm, natomiast prostokątne końcówki lub zapięcie magnetyczne też świetnie się nadadzą) – koszt zapięcia magnetycznego od 2zł, końcówek okrągłych ok. 1,90zł/4szt, karabińczyka ok.1,80zł/10szt, kółeczek montażowych od 1,30zł/250szt,
-klej do biżuterii np. poxipol – koszt ok. 14zł.

Krok 1.
Przetnij na pół kauczuk. Przypnij do styropianu lub przyklej do blatu za pomocą taśmy klejącej
rzemienie i kauczuk. Kauczuk stanowi konstrukcje bransoletki, umieść go w środku. Rzemieniem będziesz oplatać kauczuk. Umieść go na zewnątrz.
krok1
Krok 2.
Opleć lewym rzemieniem lewy kauczuk, prawym rzemieniem prawy kauczuk, przechodząc najpierw nad, następnie pod kauczukiem.
krok2
Krok 3 i 4
Na lewy rzemień nałóż koralik, następnie prawy rzemień przeciągnij przez koralik w przeciwnym kierunku do lewego. Rzemienie krzyżują się w koraliku.
krok3
krok4
Krok 5.
Przełóż rzemienie pod kauczukiem od środka na zewnątrz.
krok5
Krok 6 i 7
Nałóż na prawy rzemień kolejny koralik. Rzemień przeprowadź najpierw nad prawym kauczukiem, następnie pod lewym kauczukiem.
krok6
krok7
Krok 8.
Lewy rzemień przełóż przez ten sam koralik prowadząc rzemień najpierw nad lewym kauczukiem, następnie przez koralik i pod prawym kauczukiem.
krok8
Krok 9.
Ważne jest by rzemienie wychodzące z koralika zawsze przechodziły najpierw pod kauczukiem, dopiero później przechodziły nad nim i krzyżowały się w koraliku. Ruch odbywa się od środka na zewnątrz.
Nie zaciskaj zbyt mocno rzemieni. Odległość pomiędzy dwoma odcinkami kauczuku powinna być zawsze taka sama i wynosić dokładnie tyle, by zmieścił się tam koralik.
krok9
krok9a
Krok 10 i 11
Gdy dotrzesz do końca bransoletki, wklej końcówki do biżuterii lub zapięcie magnetyczne. Najpierw sprawdź, czy  końcówki rzemieni i kauczuku mieszczą się z otworze do wklejania. Jeśli chcesz użyć prostokątnych końcówek, ich otwór powinien mieć wielkość 3-4mm x 7-8mm. Posmaruj dokładnie klejem wnętrze otworu, a następnie wepchnij wszystkie końcówki. Poczekaj aż klej dobrze wyschnie i gotowe.
krok10
krok11
bransoletka Chan Luu
obroża
obrożna manekin
To zestawienie pasuje mi do takiego stylu:
Leather-Bomber-Jacket-for-Winter
Bransoletkę ze splotem Chan Luu możecie zobaczyć też w naszym starszym wpisie, gdzie wykorzystaliśmy inne materiały.

chan luu kurs obrazkowy

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Srebrny naszyjnik ze sznurka shamballa, łańcuszków i koralików miracle – kurs biżuterii

$
0
0
image_pdf

Mieszane materiały, różne formy i zabawa treścią – to domena Agnieszki. Zobacz, jak połączyć makramę z metalem i wyczarować naszyjnik, który świetnie będzie wyglądał w zestawieniu z luźnym swetrem albo obcisłym t-shirtem.
nszyjnik owiniety dwukrotnie

Lubię zestawiać ze sobą materiały o pozornie przeciwnym charakterze np. miękki sznurek z twardym metalem. Naszyjnik składa się z kilku modułów. Są to metalowe łańcuszki, elementy w kształcie spirali wykonane ze sznurka shamballa za pomocą przeplotu makramy , koraliki o trójwymiarowej powierzchni , zawieszki w kształcie serca. Wszystko w jednej, szaro-srebrnej tonacji.
Naszyjnik jest na tyle długi, że można go nosić na kilka sposobów. Okręcić podwójnie dookoła szyi lub pięciokrotnie dookoła nadgarstka.

bransoletka

Materiały potrzebne do wykonania naszyjnika o długości 96cm

-sznurek shamballa 1,5mm (około 9-10 metrów) – koszt 2,99zł/13m
-5 koralików miracle wielkości 10mm – koszt 2,49zł/10szt
-zapięcie toggle, dwie sztuki (wykorzystałam same kółka jako element ozdobny) – koszt od 1zł
-łańcuszek srebrny Ankier – koszt od 1,79zł/m
-2x zawieszkę w kształcie serca – koszt od 0,39zł
-srebrny karabińczyk 14mm – koszt od 1,29zł/10szt
-6x końcówki do wklejania, otwór wewnętrzny 5mm – koszt od 0,99zł/4szt
-srebrne kółeczka montażowe 7mm – koszt od 1,09zł/350szt
-klej do biżuterii poxipol – koszt ok 14zł

Czas wykonania: 1,5h

Zacznijmy od pierwszego modułu wykonanego ze sznurka. Pokazywałam już jak wygląda podstawowy splot makramy. Wykorzystałam go w tym naszyjniku. Jest tylko jedna różnica. Sznurek układa się spiralnie zamiast płasko. Pokażę jak to zrobić na grubych, kolorowych sznurkach.

Krok 1
Trzy sznurki zwiąż ze sobą i przymocuj do blatu. Lewy sznurek (na zdjęciu niebieski) połóż na środkowym (na zdjęciu czerwony), a następnie prawy sznurek (szary) połóż na lewym (niebieskim), a następnie przełóż go pod niebieskim, pod czerwonym i na końcu nad niebieskim.
krok1
Krok 2
Zaciśnij węzeł. Do tej pory wszystko przypomina popularny węzeł makramy używany w bransoletkach shamballa.
krok2
Krok 3
W splocie wykorzystanym w bransoletce Cobra, czy popularnej shamballa, teraz zaczynalibyśmy od prawego sznurka. Postąpisz odwrotnie. Znów lewy sznurek (szary)
połóż na środkowym (czerwonym), następnie niebieski połóż na szarym. Sznurki krzyżują się po prawej stronie czerwonego sznurka.
krok3
Krok 4
Teraz prawy sznurek (niebieski) przełóż pod szarym i czerwonym, a następnie nad szarym. Zaciśnij.
krok4
Krok 5
Znów zaczynasz od lewego sznurka. Teraz jest to niebieski. Połóż go na środkowym sznurku (czerwonym), a następnie prawy sznurek (szary) połóż na niebieskim.
krok5
Krok 6
Prawy sznurek (szary) przełóż pod niebieskim i czerwonym, a na końcu nad niebieskim. Zaciśnij.
Zaraz się przekonasz, że sznurek zacznie się skręcać. Pamiętaj. By sznurek ładnie się skręcił w spiralkę, zaczynaj zawsze od tej samej strony prowadząc sznurek nad środkowym sznurkiem.
krok6
Krok 7
Jak wpleść koralik? Nawlecz go na środkowy sznurek i wykonuj dokładnie takie same ruchy jak bez koralika.
krok7
krok8
Teraz już wiesz jak zrobić spiralkę, wracamy więc do naszyjnika. Musisz wykonać 7 modułów, które połączysz ze sobą kółeczkami montażowymi.

Krok 1
Przygotuj trzy pierwsze spiralne moduły ze sznurka shamballa o długości 9 cm, 11cm, 24,5cm.

-Do modułu 9cm potrzebujesz dwa odcinki sznurka ( 12-16cm i 95-105cm ), jeden koralik i dwie końcówki do wklejania.
-Do wykonania modułu 11cm potrzebujesz dwa odcinki sznurka (15-20cm i 120-130cm), koralik 10mm, dwie końcówki do wklejania.
-Do modułu 25,5cm potrzebujesz dwa odcinki sznurka (35-40cm i około 3metry), trzy koraliki, dwie końcówki do wklejania.

Złóż na pół długi odcinek sznurka, zawiąż go na krótkim odcinku, przymocuj do blatu i rozpocznij zaplatanie spiralki tak jak wcześniej pokazałam. Wpleć w spiralkę koraliki, po jednym do krótkich modułów, trzy do długiego modułu. Odległość pomiędzy koralikami w długim module to 6cm i 2,5 cm. Pierwszy koralik znajduje się 3,5 cm od początku modułu.
Gdy zakończysz zaplatanie, wklej końce modułów do końcówek do wklejania.
moduły spiralne ze sznurka shamballa
Krok 2
Teraz przygotuj:
2x łańcuszek o długości 6,5cm (ilość oczek w dwóch odcinkach powinna być taka sama),
2x łańcuszek o długości 5,5cm,
2x łańcuszek o długości 18cm,
2x łańcuszek o długości 12 cm.
Jak podzielić łańcuszek? Najłatwiej zrobić to przy pomocy dwóch płaskich szczypiec, rozchylając oczka łańcuszka.
dwa łańcuszki
Krok 3
Teraz trzeba połączyć wszystkie elementy ze sobą.
naszyjnik zbiżenie jak łączyć
Oto kolejność:
Do jednego końca pierwszego spiralnego modułu ze sznurka o długości 11cm, podczep karabińczyk. Użyj do tego kółeczek montażowych. Dwa kółeczka sprawią, że łączenie będzie mocniejsze i nabierze mięsistości. Do drugiego końca modułu ze sznurka, też za pomocą dwóch kółeczek, podczep dwa odcinki łańcuszka o długości 6,5cm. Do kółeczek montażowych podczep zawieszkę serduszko. Następnie do końców łańcuszków podczep moduł ze sznurka o długości 9 cm i znów łańcuszki tym razem 5,5 cm długości. Do tych łańcuszków podczep duże kółko z zapięcia toggle, następnie 24,5cm moduł ze sznurka. Do niego podczep dwa łańcuszki o długości 18cm, następnie znów kółko z zapięcia toggle i na końcu jeszcze raz łańcuszki o długości 12cm, na końcu których umieść dwa kółeczka montażowe z zamontowaną zawieszką w kształcie serduszka.
naszyjnik zbiżenie
srebrny naszyjnik

Proste, prawda? :)
kurs obrazkowy

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Elegancki naszyjnik w stylu retro – ze sznurków i koralików. Kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Agnieszka ponownie użyła znanego już Wam splotu, żeby zrobić elegancki naszyjnik. Wystarczy tu i tam inaczej zapleść i wyjdzie spektakularna biżuteria. Zobacz, jak to zrobić!
naszyjnik kocie oko
Do wykonania tego naszyjnika potrzebna Ci jest wiedza z kursu o makramie pod nazwą Bransoletka jak koronka z koralikami – kurs biżuterii DIY
Jeśli spróbowałyście zrobić tę bransoletkę, to teraz będzie łatwiej wykonać nasz naszyjnik :). Opiera się on na splocie żebrowym, który dokładnie wytłumaczyłam w tym kursie. Aby zrobić ten naszyjnik wystarczy pobawić się ilością zaplatanych oczek i skosami, które powodują, że naszyjnik ułoży się wokół szyi.

Potrzebne materiały

-sznurek woskowany 1mm, około 20metrów – koszt około 0,80zł/5m
-koraliki kocie oko, 8mm x 27 sztuk i 10mm x 13 sztuk – koszt 8mm -około 12zł/50szt, 10mm – 16zł/40szt
-zapięcie do biżuterii ( końcówki do wklejania, kółeczka montażowe, karabińczyk lub zapięcie toggle)
-klej do biżuterii
-szpilki, nożyczki, podkładka ze styropianu

Czas wykonania: 2,5h

Krok 1
Przypnij do styropianu 6 sznurków o długości nie mniej niż 3 metry. Nie przypinaj ich na samym początku sznurka. Zostaw sobie około 30 cm na każdym sznureczku. Ten sznurek będzie potrzebny do zrobienia zapięcia. Możesz powiązać sznurki parami, łatwiej będzie je przypiąć. Pierwszy sznurek od lewej przypnij przy supełku, utwórz równoległą linię do supełków, naciągnij i przypnij w drugim miejscu.
krok1
Krok 2
Wykonaj pierwszy rządek splotów. Każdy sznurek zawiąż dwa razy. Po zakończeniu pierwszego rzędu, przypnij sznurek na jego końcu, przeciągnij sznurek równolegle do pierwszego rzędu najbliżej jak się da, przypnij sznurek by tworzył napięta linię i wykonaj drugi rządek ściśle przylegający do pierwszego.
krok2
Krok 3
Wykonaj 4 równoległe, ciasno przylegające do siebie rzędy, następnie przypnij sznurek pod skosem.
krok3
Krok 4
W ten sposób wykonaj kolejne 4 rzędy. Za każdym razem, każdy ze sznurków zawiązujesz dwukrotnie. Zauważ, że pierwszy skos (rozchylenie pomiędzy rzędami) jest odrobinę większy niż pozostałe, dzięki czemu całość zaczyna tworzyć delikatny łuk.
krok4
Krok 5
Teraz wykonasz dwa równoległe do siebie rzędy, ściśle do siebie przylegające, w których każdy sznurek zawiążesz 3 razy. W ten sposób wydłużamy rzędy przygotowując się do wprowadzenia koralików. Po wykonaniu dwóch rzędów, zaczniesz trzeci. Przełóż pierwszy sznurek pod skosem i przypnij go szpilką. Drugim sznurkiem wykonaj trzy węzełki, następnie trzecim sznureczkiem wykonaj kolejne trzy węzełki.
krok5
Krok 6
Na czwarty sznurek nawlecz koralik wielości 8mm i wykonaj kolejne trzy węzełki, piąty sznurek zostaje pusty, wykonaj trzy węzełki.
krok6
Krok 7
Na szósty sznurek nawlecz koralik 10mm i wykonaj trzy węzełki.
krok7
krok7a
Krok 8
Teraz wykonaj 4 rzędy, które są równoległe do siebie ale nie przylegają do siebie tak ściśle. Znów stopniowo wydłużamy rzędy. W trzech rzędach każdy sznurek zawiąż 4 razy, a w ostatnim, czwartym rzędzie, 5 razy.
krok8
Krok 9
Po wykonaniu 4 rzędów, zacznij piąty. Przełóż sznurek pod skosem, przypnij. Drugim sznurkiem wykonaj 6 węzełków. Na trzeci sznurek nawlecz koralik 8mm i wykonaj 6 węzełków. Tak samo na czwarty i piąty sznurek nawlecz koralik 8mm i znów wykonaj po 6 węzełków na każdym. Na szósty sznurek nawlecz koralik 10 mm i jeszcze raz wykonaj 6 węzełków.
krok9
Krok 10
Wykonaj równoległy rząd, w którym każdy sznureczek wiążesz 6 razy.
krok10
Krok 11
Znów przyszła kolej na rząd z koralikami. Tak jak w kroku nr 9, przypnij sznurek pod skosem, drugim wykonaj 6 węzełków, na trzeci, czwarty i piąty nawlecz koralik 8 mm, na szósty koralik 10mm. Za każdym razem wykonujesz 6 węzełków.
krok11
Krok 12 i 13
W ten sposób powstały trzy rzędy koralików przedzielonych rzędami ze sznurka. Teraz wykonasz sekwencję składająca się z 3 rzędów równoległych, bez koralików. Cały czas wiążesz po 6 węzełków.
krok12
krok13
Krok 14
Teraz wykonasz centralny element naszyjnika. Pierwszy sznurek przypnij pod skosem, drugim wykonaj 6 węzełków. Na trzeci sznurek nawlecz 1 koralik 8mm i wykonaj 6 węzełków, na czwarty sznurek 2 koraliki 8mm, na piąty sznurek 4 koraliki 8mm, na szósty sznurek 5 koralików 10 mm. Za każdym razem wykonujesz 6 węzełków. Po wykonaniu centralnego elementu, musisz powtórzyć wszystkie kroki w odbiciu lustrzanym, starając się zachować te same odległości między rzędami i wykonując te same skosy.
krok14
Krok 15
Teraz wykonasz zapięcie do naszyjnika. Chwyć 5 sznureczków razem, a szósty owiń dookoła tych sznureczków.
krok15
Krok 16
Długość tego elementu zależy od tego jak długi chcesz zrobić naszyjnik. Ja potrzebowałam 7 cm. Po zakończeniu owijania zawiąż lub sklej końcówki i równo przytnij.
krok16
Krok 17
Teraz wklej końcówki i zamontuj zapięcie. Jeśli wybierzesz karabińczyk, możesz zamontować łańcuszek, który będzie regulować długość naszyjnika.
krok17
krok17a

Życzę przyjemnej pracy!

naszyjnik kocie oko kurs obrazkowy

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Bransoletka i naszyjnik z rzemieni zamszowych – kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Wiosna, to przyjemny czas, kiedy zmieniamy nie tylko ubrania ale także biżuterię. Wiosenne dodatki są lekkie, kolorowe i delikatniejsze niż te zimowe.
Na filmie zobaczycie, jak wykonać prostą biżuterię z cudownie kolorowych plecionych rzemieni zamszowych i zapięć zaciskanych, pieszczotliwie nazywanych krokodylkami :).

Potrzebne materiały:
rzemienie zamszowe plecione w różnych kolorach
zapięcia zaciskane, inaczej nazywanymi krokodylkami
zapięcia karabińczyki (do naszyjnika) i zapięcie magnetyczne (do bransoletki)
kółeczka montażowe
przekładki
klej jubilerski

Materiały, które wykorzystałam znajdziesz tutaj.

Po obejrzeniu kursu, będziecie wiedzieli:
– jak sobie poradzić z rzemieniami, które nie chcą przejść przez przekładkę,
– jak poprawnie przyciąć rzemienie, aby były równe i ładnie się układały,
– jak poprawnie wkleić rzemienie do zapięcia.

bransoletka teczana 2

naszyjik tecza2

Zapraszam do oglądania!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Bransoletka make&match – kolorowe sznurki, zapięcia i różne połączenia. Kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Kolorowe bransoletki ze sznurka, które można zestawiać ze sobą jak puzzle, to pomysł Agnieszki na wesołą biżuterię. Wykonanie jest niezwykle proste, a efekt – rzeczywiście wesoły :).
bransoletka1

Bazą mojej bransoletki jest sznurek woskowany np. 1mm, 2mm lub kauczuk. Sznurek woskowany jest bawełniany zatem nie jest idealnie równy, co widać w tym projekcie. Taką miałam intencję :).
Aby biżuteria była bardziej “równa”, możecie użyć sznurka powlekanego a nawet sznurka shambala. Z tym drugim będzie dużo więcej pracy, ale efekt będzie równiutki.

Potrzebne materiały:
materiały
sznurek woskowany, proponuję dwie grubości 1mm i 2mm, dobrane kolorystycznie (grubszy sznurek będzie bazą, cienkim będziemy owijać),
kauczuk ( może być bazą zamiast grubszych sznurków ),
– okrągłe zapięcie wtykowe lub magnetyczne (w kursie wykorzystałam zapięcie o otworze 5 mm, wielkość otworu zależy od ilości sznurków, które będą stanowić bazę oraz średnicy kauczuku),
klej poxipol lub pattex oraz klej magic
– nożyczki.

Długości sznurków, które będą bazą do owijania są dowolne lecz ja proponuję wykonać odcinki bransoletki, które będą odpowiadać obwodowi naszego nadgarstka lub jego dwu krotność np. obwód mojego nadgarstek to 18 cm, zrobiłam więc odcinki 18cm i 36cm.

Po połączeniu poszczególnych elementów można stworzyć naszyjnik.

PORADY:
– Jeśli użyjemy kauczuk jako bazę, naszyjnik będzie się śmiesznie wił i falował, ponieważ podczas owijania kauczuku sznurkiem, trochę go rozciągniemy.
naszyjnik sznurkowy z kauczukową bazą
– Jeśli użyjemy sznurków jako bazy, naszyjnik będzie troszkę cięższy i sztywniejszy i będzie go można ułożyć klasycznie.
naszyjnik sznurkowy

Jak wykonać bransoletkę

Krok 1 i 2.
Weź trzy sznurki, grubość 2mm  (długości około 36cm), sklej ich końcem klejem magic.
krok1
krok2
Krok 3, 4 i 5.
Przyklej do końców sklejonych trzech sznurków, koniec sznurka grubości 1mm, ale w przeciwnym kierunku. Długość sznurka to około 5 metrów. Następnie zacznij owijać nim grube sznurki oraz końcówkę cienkiego. Owijaj ciasno. Jeśli zrobi się przestrzeń między kręgami ze sznurków, przesuń je.
krok3
krok4
krok5
UWAGA: Możesz zamiast bazy składającej się z 3 sznurków grubości 2mm, użyć 8 sznureczków grubości 1mm.
krok5a
Krok 6 i 7.
Po owinięciu całej długości, przytnij cienki sznurek i sklej klejem magic wszystkie końcówki razem.
krok6
krok7
Krok 8 i 9.
Końce powstałego odcinka owiniętego sznurkiem, wklej do zapięcia wtykowego. Polecam do tego poxipol. Jest gęsty, dzięki temu nałożysz go precyzyjnie na ścianki otworu w zapięciu,  nie zaklejając małej dziureczki, która znajduje się na dnie dłuższej części zapięcia. Jeśli użyjesz wodnistego kleju, możesz ją zalać, przez co zapięcie nie będzie się domykać.
krok8
krok9
krok9
krok9a
Krok 10
W ten sposób wykonaj kilka kolorowych odcinków i baw się ich zestawianiem!
krok10
bransoletka2

bransoletka3

bransoletka4
Jak już wcześniej wspominałam, jako bazę bransoletki możesz użyć kauczuku. Postępuj tak samo jak ze sznurkami z małą różnicą. Do sklejenia końcówki sznurka z kauczukiem użyj kleju pattex. Lepiej połączy te dwa materiały.
Zostaw także 2 mm wystającego kauczuku, by po włożeniu końcówki do otworu zapięcia, stykał się ze ściankami.
kauczuk 1
kauczuk 2
kauczuk 3

Co zrobić jeśli zapięcie mam idealne na wymiar kauczuku ale sznureczki już nie wchodzą?

Na sam koniec jeszcze jedna propozycja. Bransoletka, w której użyłam kauczuk  grubości 2 mm, sznurków woskowanych grubości 1 mm oraz maleńkich zapięć magnetycznych z kuleczką. Otwór w tym zapięciu ma 2 mm, więc kauczuk wchodzi idealnie natomiast już nie schowamy końcówki
sznureczka, dlatego musimy ją ładnie skleić za pomocą kleju magic i dopiero po wyschnięciu wkleić do końcówek za pomocą kleju poxipol. Oczywiście kauczuk musi wystawać. Nie owijamy go do samego końca sznureczkiem.
końcówka kauczukowa
końcówka kauczukowa 2

Końcowy efekt

bransoletka z zapieciami magnetycznymi2

bransoletka z zapieciami magnetycznymi

Życzę kolorowej biżuterii :)

bransoletka sznurkowa owijana kurs obrazkowy

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Jak zrobić bransoletkę z siatki jubilerskiej – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Siateczka używana we florystyce podbija biżuteryjny świat. Jak to możliwe, że kawałek nylonowej siatki jest w najnowszej kolekcji Swarovskiego i nosi ją sama Miranda Kerr? Kluczem jest pomysł, odpowiednie koraliki i zapięcie. Agnieszka pokaże na filmie krok po kroku jak ujarzmić taką siatkę i stworzyć z niej modną bransoletkę.


Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:
Siatka jubilerska – na jedną bransoletkę potrzebujesz około 18cm siatki,
Koraliki drobne – w projekcie używamy Hex, ponieważ najładniej się mienią i przypominają, prawdziwe kryształki. Pościnane krawędzie koralików dodatkowo potęgują krystaliczne wrażenie,
Końcówki do wklejania – okrągłe o średnicy 9mm (średnica wewnętrzna 8mm),
Kółeczka montażowe – o średnicy wewnętrznej minimum 7mm,
Karabińczyki lub zapięcia ozdobne,
Zawieszki i charmsy,
Klej jubilerski – my używamy poxipol.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Jak dobrać kolor koralików do siatki:

Dobranie koloru koralików do siatki jest ważną częścią, która zadecyduje o tym, czy bransoletka będzie ładnie się prezentowała. Kilkanaście prób kolorystycznych prowadzi do jednego prostego sposobu doboru kolorystycznego – kolor koralików powinien być zbliżony kolorystycznie do koloru siatki. Zobaczcie efekt na tym zdjęciu:
zdjęcie

Jest jednak wyjątek kolorystyczny, w którym ta zasada może być przełamana -siatka w kolorze szarym i czarnym, dobrze współpracuje z innymi kolorami koralików i może być wypełniana przeróżnymi kolorami.

Zobacz film z siatkami w różnych konfiguracjach kolorystycznych.

Wykorzystanie koralików hex czyli tych przypominających kryształy powoduje, że bransoletka jest elegancka. Można ją założyć do jeansów i do małej czarnej.
Wykorzystanie drobnych koralików okrągłych tak zwanej sieczki, zrobi z naszej bransoletki biżuterię luźną, do codziennych stylizacji.

Jak dobrać zapięcia i końcówki:

Siatka jubilerska na bransoletki jest o średnicy 8mm, dlatego wklejamy ją do końcówki o średnicy wewnętrznej również 8mm. Mniejsza średnica nawet o 1mm spowoduje, że siatka będzie się przy końcach zwężała, co będzie po prostu nieładnie wyglądało.
Do końcówki dodajemy kółeczka montażowe i wybrane zapięcia. Może to być klasyczne zapięcie karabińczyk, zapięcie ozdobne, albo zapięcie toggle.

Jak wkleić siatkę do końcówki:

Posmaruj wnętrze końcówki klejem i włóż koniec siatki do tej końcówki. Delikatnie pokręć siatką wewnątrz, żeby klej „chwycił” siatkę w jak największej ilości miejsc. Odczekaj minimum 5 minut aż klej wyschnie.

Jak nasypać koraliki do siatki:

Pomagamy sobie lejkiem handmade :). Z kawałka kartki formujemy lejek i delikatnie wkładamy do drugiego końca siatki. Nie rozpychaj na siłę siatki, bo może nie wrócić już do swojego kształtu, szczególnie przy samych krawędziach. Potem delikatnie dosypuj koraliki.

Jak zakończyć bransoletkę:

Posmaruj klejem drugą końcówkę i ostrożnie włóż do niej siatkę z koralikami. Pokręć siatką, żeby dobrze przyjęła klej i zostaw do wyschnięcia.

pedzel_siatka
Ładne, prawda? :)

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Jak zrobić naszyjnik z siatki jubilerskiej – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Kobieta silna, odważna i pewna siebie, lubi biżuterię charakterystyczną i mocno wyróżniającą się. Agnieszka dzieli się pomysłem na naszyjnik z siatki jubilerskiej, który jest prosty w wykonaniu, jednak charakterystyczny w wyglądzie. Zobacz, jak wygląda!

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:
Siatka jubilerska – na jedną bransoletkę potrzebujesz około 55cm siatki,
Koraliki drobne – w projekcie używamy Hex, ponieważ najładniej się mienią i przypominają, prawdziwe kryształki. Pościnane krawędzie koralików dodatkowo potęgują krystaliczne wrażenie,
Końcówki do wklejania – okrągłe o średnicy 9mm (średnica wewnętrzna 8mm),
Kółeczka montażowe – o średnicy wewnętrznej minimum 7mm,
Karabińczyki lub zapięcia ozdobne,
Zawieszki i charmsy,
Klej jubilerski – my używamy poxipol.
Przekładki w kształcie tunelu

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Od czego zacząć?

Zastanów się w jakiej kolorystyce chcesz zrobić naszyjnik. Siatki występują w różnych kolorach i już na etapie wyboru koloru, dobrze jest odpowiednio dopasować półfabrykaty metalowe. Do koloru żółtego, zielonego i innych intensywnych kolorów, dobrze będą pasowały elementy w kolorze srebrnym lub oksydowanym. Siatka szara, écru, czarna i biała jest bezpieczna w sensie połączeń kolorystycznych z metalem. Metal w kolorze KC Gold czy Golden Rose najlepiej z kolei wygląda z pastelami czyli kolorami takimi jak morela czy écru.
Pamiętaj, że wszystkie elementy metalowe powinny mieć ten sam odcień. Drobne różnice w wybarwieniu nie będą widoczne, natomiast sama barwa metalu jest bardzo istotna. Nie łącz elementów na przykład złotych z ze złotymi KC Gold.
Zaczynasz zatem od dobrania kolorów – siatka do koloru koralików, do całości dobierz kolor metalu.

Mam materiały, co dalej?

Smarujesz końcówkę klejem jubilerskim i obracasz ją w środku, żeby klej dobrze chwycił. Odczekaj aż klej wyschnie. Następnie wsyp do siatki koraliki na około 9cm. To będzie odległość, która pozwoli Ci później nosić tę biżuterię jako bransoletkę. Przekładka ułoży się wówczas na szczycie nadgarstka.
Przełóż tunel przez siatkę i dosyp koraliki do drugiej części siatki. Potrząsaj i zsypuj w dół koraliki, żeby ładnie i równo wypełniły cały tunel. Jeśli nie zadbasz o to teraz, mogą zrobić się nieładne przerwy i siatka w niektórych miejscach będzie pusta.

Jak zakończyć naszyjnik?

Wklej siatkę w drugą końcówkę i znów odczekaj aż wyschnie. Następnie połącz zapięcie z końcówkami za pomocą kółeczek montażowych.

Czy mogę wybrać inne zapięcia?

Tak! Biżuteria z siatki świetnie wygląda w połączeniu z zapięciem magnetycznym. Wybierz takie, które ma średnicę 8mm, żeby ładnie się układała.
Dobierając końcówki czy zapięcia, zwróć uwagę na stylistykę tych półfabrykatów. Siatka jest nowoczesna i pasuje do prostych, gładkich form. Ciężkie, barokowe wzornictwo może zaburzyć lekkość biżuterii.

Naszyjnik zwinięty w precel

Jeśli masz siatkę, drobne koraliki i końcówki lub zapięcia, a nie masz przekładki, możesz zrobić długi naszyjnik, który jest zwinięty w precel. Ten prosty węzeł jest ciekawym akcentem dla tuby wypełnionej koralikami. Z tyłu naszyjnika użyj zapięcia ozdobnego i małej zadziornej zawieszki. Będzie ciekawie i z tyłu :).

zestaw do naszyjnika z siatki jubilerskiej_mianitura

Miłej pracy!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Jak zrobić bransoletkę z rzemieni z kaboszonem – kurs DIY

$
0
0
image_pdf

Kaboszony z kotem, sową, wąsami, a może we we wzory geometryczne? Te cudowne elementy, przez dzieci nazywane „kapselkami” (tak, tak, można nimi grać, jak kiedyś w kapsle :)), są najważniejszym i najbardziej widocznym elementem biżuterii – nawet jeśli mają tylko 12mm! Zobacz, jak można je wykorzystać.

bransoletka z kaboszonem zamszowe

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć potrzebne materiały:
Kaboszony z ulubionym motywem – do wyboru masz całą gamę wzorów – nie ograniczaj się :). W naszej bransoletce wykorzystujemy kaboszony o wielkości 12mm.
Rzemienie płaskie zamszowe – kolor rzemienia dobierz do koloru kaboszona,
Baza do kaboszonów – przekładka lub zawieszka. Dobierz bazę do wielkości kaboszona.
Karabińczyki – elementy metalowe dobierz do koloru bazy kaboszona. U nas jest to antyczny brąz,
Końcówki wklejane płaskie,
Łańcuszek,
Kółeczka montażowe,
Klej jubilerski.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).
bransoletka z kaboszonem zamszowe3

Jak zrobić bransoletkę z kaboszonem?

Przygotuj 4 równe odcinki rzemienia o długości około 17cm. Wklej je do jednej końcówki i poczekaj aż klej wyschnie.
Bazę do kaboszona posmaruj klejem i włóż do niej kaboszon. Po wyschnięciu przełóż bazę przez dwa środkowe rzemienie i przesuń na środek.
Wklej rzemienie do drugiej końcówki, a na koniec dołącz kółeczka montażowe i karabińczyk.
Jeśli lubisz charmsy, dołącz tę małą zawieszkę w okolicy karabińczyka. Pamiętaj, żeby kolorystycznie pasowała do pozostałych metalowych półfabrykatów.
kurs obrazkowy bransoletka z kaboszonem

Nie mam przekładki, jak mogę wykorzystać kaboszon?

Baza do kaboszonów, to niezastąpiony element, który ma zastosowanie w każdym rodzaju biżuterii. Mniejszą bazę możesz podczepić na kółeczku montażowym, większe zazwyczaj są z zawieszkami przez które przełożysz rzemień, łańcuszek czy inny materiał.

Jakiego kleju użyć do wklejania kaboszonów?

Wklejając kaboszon do bazy możesz użyć kleju szybkoschnącego – grafika jest na grubym papierze, także nic się z nią nie stanie. Może to być też dwuskładnikowy klej typu poxipol, który wykorzystasz także do wklejenia końcówek lub zapięć do rzemienia czy sznurka.

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Inspiracje DIY – kaboszony z grafiką na kolczykach, naszyjnikach i zakładkach

$
0
0
image_pdf

Jeden mały kaboszon a tyle możliwości! Te małe kolorowe szkiełka, robią ogromne wrażenie kiedy tylko zostaną wklejone w bazy. Zobacz, jakie cudowne rzeczy można z nich zrobić!

long_v9_1056


Produkty użyte w inspiracjach, to:

Kaboszony – różne rozmiary od 12 do 25mm

Baza bransoletki,

Baza zawieszki,

Baza klipsów,

Baza do naszyjnika,

Łączniki do kaboszonów

Łańcuszek,

Wsuwki,

Klej

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Kaboszony z grafiką

Zwierzęce motywy były, są i będą modne. Taki wzór, to nie jest sezonowy design, tylko styl. Afrykańskie motywy, nie tylko na kaboszonach wyglądają ładnie, drapieżnie i pasują do osób pewnych siebie.

bransoletka kaboszony

Bransoletka z kaboszonami

Do bazy bransoletki możesz wkleić kaboszony o tym samym wzorze, albo poszaleć i wkleić kilka innych wzorów. Jeśli lubisz motywy zwierzęce, możesz użyć kaboszonu z zebrą, panterką, tygrysem i żyrafą. Ten „dziki” misz-masz ze pewnością zwróci uwagę, jednocześnie jest na tyle skromny, że nie będzie zbyt ekstrawagancki w odbiorze.

Kolczyki i klipsy z kaboszonami

Kompletem do tego typu bransoletki mogą być klipsy lub kolczyki. Do wykonania ozdoby na uszy potrzebujesz bazę do klipsów lub bazę do kolczyków. W przypadku kolczyków potrzebujesz także baranki czyli zatyczki, które utrzymają kolczyki w uszach.
Nasze kolczyki wyglądają tak:

kolczyki kaboszony żyrafa

Wsuwki i spinki z kaboszonami

Rzadko spotykaną na polskich ulicach ozdobą są spinki i wsuwki. Dla dojrzałych kobiet, jest ekstrawaganckim dodatkiem, który raczej pasuje do ciemnych i jednolitych stylizacji. Czarna prosta sukienka i jedna delikatna wsuwka, to połączenie eleganckie i jednocześnie dziewczęce.

spinki kaboszony

Jeśli sama nie nosisz i nie przekonasz się do takiej ozdoby, z pewnością ucieszy się z nich Twoja córka, siostrzenica albo inna mała ulubienica :).

wsuwka sowa

Grafiki na kaboszonach szklanych, to duże możliwości stylistyczne. Zdjęcie sowy, czy kotów wklejone do bazy tworzą zupełnie inny klimat niż zdjęcie mozaiki czy dziewczynki.

drzewo do kaboszonów z sową

Jak zrobić naszyjnik z kaboszonem?

Wykonanie naszyjnika z kaboszonem jest bardzo proste i wymaga tylko 4 elementów: kaboszona, bazy, łańcuszka i kleju.

Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć, co po kolei zrobić, aby po 5 minutach cieszyć się naszyjnikiem:

kurs obrazkowy kaboszon

Zamiast łańcuszka, możesz także użyć sznurków jubilerskich, które na końcach wklejasz w zapięcie lub końcówkę. Jak wklejać sznurki i rzemienie możesz zobaczyć w tym filmie.

Innym rodzajem naszyjnika, który świetnie prezentuje się jako naszyjnik jest połączenie kaboszona z płaską i okrągłą bazą na naszyjnik. Wybraliśmy dosyć enigmatyczny motyw zamazanej twarzy, który potęguje „kosmiczny” wygląd biżuterii.

obroza z twarzą

Zakładka do książki z kaboszonem

Niezwykle sympatycznym elementem, który ładnie komponuje się z kaboszonem, jest zakładka. To sprawdzony prezent dla osoby, która lubi czytać i naprawdę słodki handmade, który dobrze jest też zrobić dla samej siebie ;).

zakładka sowa

Zakładkę możesz dodatkowo ozdobić chwostem albo małymi koralikami:

zakałdka z ksiązką2

zakałdka z ksiązką

Aby szybko i precyzyjnie wybrać w pasarcie odpowiednią bazę do kaboszonów, skorzystaj z filtrów. Wejdź do kategorii Kaboszony i bazy, a następnie wybierz z filtrów wielkość kaboszona. I to wszystko :).

filtry kaboszony
Miłego dobierania i wspaniałych efektów końcowych!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Letni naszyjnik z rzemieni szytych – kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Rzemienie szyte, w większości projektów wykorzystywane są do wykonania bransoletek. Agnieszka znalazła sposób, jak zrobić z nich ciekawy i lekko wyglądający naszyjnik.

W poprzednim kursie pokazywaliśmy jak zrobić bransoletkę w stylu boho, teraz zajmiemy się naszyjnikiem. Bransoletka została wykonana z ciemnymi i masywnie wyglądającymi półfabrykatami, tym razem stawiamy na lekkość i jasne kolory.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Produkty, które potrzebujesz do wykonania naszyjnika:

Rzemienie szyte – w naszym kursie używamy montezuma z azteckim motywem ale może to być każdy inny rzemień szyty lub okrągły.
Końcówki wklejane około 13mm – rzemień jest szeroki, zatem końcówki muszą mieć duży otwór wewnętrzny,
Kółeczka montażowe,
Łańcuszek,
Klej,
Narzędzia,

naszyjnik z rzemieni montezuma_pedzel

Jak wykonać naszyjnik

Do zrobienia naszyjnika potrzebujesz około 3 metrów rzemienia w 3 kawałkach. Pierwszą czynnością jest wykonanie splotu w kształcie precla. Ważne jest aby ładnie go ułożyć, to znaczy poobracać szwy tak, aby był niewidoczne. Splot składa się aż z 4 rzemieni, zatem postaraj się aby wszystkie równo się układały.
Jeśli chcesz aby splot był pośrodku utnij równe odległości rzemieni. W naszym przypadku, naszyjnik będzie asymetryczny zatem odległości końców od splotu, będą różne po dwóch stronach.
Opleć delikatnie rzemienie wokół siebie i wklej w końcówki. Rzemienie oplatamy po to, aby żaden z rzemieni nie odstawał i żeby tworzył się ładny łuk.
Następnie dopasuj długość łańcuszka i połącz z końcówkami.

Do czego pasuje naszyjnik boho?

Niemalże do każdej lekkiej sukienki :). Boho brzmi, jak wystudiowany i mocno przemyślany styl, natomiast w rzeczywistości to bardzo łatwa do skompletowania kreacja. Do tego pasuje do każdego typu urody. Idealnie sprawdza się dla blondynek i rudowłosych, ale szatynki nie mają się czego obawiać!
Lekka, najlepiej szyfonowa lub bawełniana sukienka, to podstawa stylizacji boho. Do tego sandałki typu rzymianki lub zamszowe półbuty i kolorowa biżuteria. Poza rzemieniami azteckimi możesz dołączyć łańcuszki, bo boho lubi dzwonić :).

naszyjnik boho

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Jak zrobić pierścionek z koralikami – kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Jeśli podoba Ci się biżuteria pochodząca z Indii, bogata, kolorowa, radosna – to zestaw, który zrobiła Agnieszka również przypadnie Ci do gustu. Zabawny pierścionek, którym możesz pobawić się jak grzechotką, w połączeniu z bransoletkami na gumce będą stanowić orientalny dodatek do Twojego stroju.

long_v9_1115

Potrzebne materiały:

Koraliki 4 i koraliki 6 mm około 25 sztuk. Do mojego pierścionka wykorzystałam koraliki crackle żółto-turkusowe oraz miodowo-białe, żółte koraliki szklane, koraliki frozen turkusowe,
Baza pierścionka. Do tego zestawu wybrałam bazę w kolorze miedzi, z haczykami do zaczepienia szpilek,
Szpilki jubilerskie gwoździe w tym samym kolorze co baza pierścionka,
Narzędzia – szczypce jubilerskie z zaokrąglonymi końcówkami tzw. bociany oraz szczypce ucinające z płaskimi końcówkami.


Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

krok0

komplet crackle lenka

Jak zrobić pierścionek?

Krok 1
Przytnij 7 szt szpilek na długość 17 mm . Nawlecz na nie 7 szt koralików 6 mm. Na szpilki przycięte na długość 15 mm nawlecz około 12 szt koralików 6 mm, a na szpilki długości 13 mm koraliki 4 mm.
krok1
Krok 2
Za pomocą szczypiec z okrągłymi noskami zrób haczyki.
krok2
Krok 3, 4, 5 i 6
krok3krok4
krok5
krok6
Koraliki na dłuższych szpilkach będą stanowić bazę. Przymocuj je do wystających z bazy pierścionka uchwytów. Dzięki temu, że mają większy haczyk, można do nich podczepiać następne koraliki. Haczyki zaciśnij szczypcami o płaskich końcach.

Krok 7 i 8
krok7
krok8
Do każdego koralika stanowiącego bazę, podczep 2-3 sztuki koralików, które dzięki temu, że zostały nawleczone na krótsze szpilki, mają mniejszą pętelkę, co pozwoli utworzyć z nich gęstą kopułkę pierścionka.
pierścionek crackle2
Oto efekt końcowy.
komplet cracle
Do pierścionka będą pasować bransoletki na gumce. Jak zrobić bransoletkę pokazałam w osobnym kursie. Jeśli lubisz dużo ozdób, możesz zrobić dodatkowo obrączkę z małych 4 mm koralików. Robi się ją tak samo jak bransoletkę na gumce.
komplet howlit
W pasarcie znajdziecie wiele koralików, które można wykorzystać do takiego zestawu np. spory wybór kamiennych korali. Do kompletu powyżej wykorzystałam koraliki z howlitu imitującego turkus. Połączyłam je z turkusowymi koralikami frozen. Baza pierścionka i szpilki są w kolorze antycznego brązu.
komplet howlit lenka

pierscionek kolorowy_pedzel

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Naszyjnik z koralików i sznurków woskowanych – video kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Sznurki, koraliki i rzemienie, to domena pasartu. Plączą się wszędzie, do tego we wszystkich możliwych kolorach. Agnieszka połączyła ze sobą wszędobylskie sznurki woskowane z koralikami miracle, uzyskując szaleńczo modny w tym sezonie naszyjnik w stylu boho.

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Do wykonania pracy potrzebujesz:

Koraliki miracle – koraliki trójwymiarowe, przez które bardzo ładnie przechodzi światło. W naszym kursie są różowe i złote. Możesz wykorzystać inne ulubione koraliki, które będą przechodziły przez sznurek. Użyliśmy koraliki miracle 6mm, ale możesz także użyć wielkości 8mm.
Sznurek woskowany – ten rodzaj sznurka najlepiej sprawdza się przy tym splocie, bo się nie rozwiązuje. Kolor sznurka możesz dobrać w odcieniu koralików, albo pasującym kontrastowym. W naszym kursie użyliśmy sznurek woskowany 1mm.
Rzemień szyty – w naszym tutorialu wykorzystujemy rzemień STAR DUST, ale może to być także rzemień gładki a nawet rzemień skórzany. Pełni funkcję bazy do zawieszki zatem można wykorzystać wszystko co macie pod ręką, co nadaje się na bazę i można wokół niej opleść sznurki :).
Komplet końcówek – to sprytny sposób dla osób, które lubią szybkie rozwiązania. Możesz użyć kompletu końcówek albo złożyć zapięcie samodzielnie. Będziesz do tego potrzebowała końcówki wklejane, zapięcie karabińczyk, kółeczka montażowe oraz łańcuszek regulacyjny.
Klej jubilerski – my najczęściej używamy klej dwuskładnikowy poxipol, który wystarcza na wiele projektów i mocno łączy elementy o różnych właściwościach.
Nożyczki
Podkładka styropianowa

Naszyjnik, który widzicie na filmiku, wygląda tak:
naszyjnik szary mirackle2_pedzel

W wersji jednokolorowej, prezentuje się tak:
naszyjnik boho beż miracle_pedzel

Biżuteria ta pasuje do codziennych stylizacji – lekkich, prostych sukienek i sandałków.
naszyjniboho_outfit

Inną biżuterię zrobioną ze sznurków znajdziesz tutaj: KLIK
Przyjemnego handmade!

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.

Naszyjnik z drobnych koralików w stylu hippie – kurs biżuterii DIY

$
0
0
image_pdf

Drobne nieregularne koraliki, potocznie nazywane sieczką, używane są do biżuterii, której główną cechą jest luz. Z małych koralików można zrobić hipisowski naszyjnik, który zaprezentuje Wam dzisiaj Agnieszka.
naszyjnik z drobnych koralików

Wszystkie materiały użyte w kursie możesz zobaczyć i kupić, klikając tutaj.
Jeśli, któregoś elementu nie ma, oznacza to, że inni Cię uprzedzili i musisz poczekać aż znów będzie dostępny, albo zapytaj w komentarzu, co innego możesz użyć :).

Materiały, których będziesz potrzebować:

– 3 paczki drobnych koralików metalicznych
– 1 paczka koralików drobnych typu opaque lustered,
łańcuszek pancerka o wielkości ogniwa 5x4mm,
karabińczyk
zawieszka i łącznik do dekoracji zapięcia,
kółeczka sprężynki,
kółeczka otwarte 8 mm,
zaciski (stopery),
linka jubilerska grubości 0.6 mm,
narzędzia: szczypce z płaskimi noskami, szczypce ucinające (do przycięcia łańcuszka), nożyczki.

Jeśli chodzi o wybór koralików, nie jest to łatwe, bo wybór sieczki jest olbrzymi. Wahałam się, by zrobić naszyjnik monochromatyczny, który na środku miałby jedynie jaśniejsze muśnięcie. Tak wyglądałby taki zestaw. Użyte koraliki, to Metalic Antique Bronze w połączeniu z Metalic Gold:
przykład kolorystyczny1

Podobają mi się też bardzo koraliki opaque lustered, Hematite w zestawieniu z Ceylon Gray. Świetnie pasowałyby do jeansów.
przykład kolorystyczny2

W efekcie zdecydowałam się, by zrobić naszyjnik z nieco mocniejszym akcentem łącząc kolor Metalic Antique Bronze z kolorem Topaz – bardzo uniwersalny, w kolorze antycznego brązu, przełamany koralikami w kolorze topazu. Jestem pewna, że również znajdziecie koraliki w swoim ulubionym zestawie kolorystycznym.

A teraz do dzieła!

Jak zrobić naszyjnik z koralików drobnych

Krok 1
Przytnij linkę jubilerską, 10 kawałków po około 55 cm i nawlecz na nie koraliki tak, by na środku znajdował się 3 cm odcinek koralików w innym kolorze. Najłatwiej będzie, gdy przykleisz sobie pierwszy odcinek z koralikami, a następnie będziesz według niego dopasowywać pozostałe odcinki. Każda następna linka, na środku ma ten sam, 3 cm odcinek pomarańczowych koralików, natomiast przybywa koralików metalicznych. Jeden lub dwa koraliki z każdej strony. Najdłuższy rządek koralików ma 40 cm długości, najkrótszy 35 cm.
01
02
03
Krok 2
Teraz, na końcach linek, musisz zamontować kółeczka sprężynki. Będą Ci także potrzebne zaciski, które przytrzymają kółeczka na swoim miejscu oraz szczypce z płaskimi końcami, do zaciśnięcia zacisków. Nawlecz zacisk na koniec linki jubilerskiej. Następnie nawlecz kółeczko sprężynkę i przełóż koniec linki jubilerskiej przez zacisk.
04
05
Krok 3
Zaciśnij linkę tak, by kółeczko znalazło się na końcu koralików.
06
Krok 4
Przełóż końcówkę linki przez kilka koralików znajdujących się pod zaciskiem.
07
Krok 5
Przytnij linkę przy koraliku. Jeśli widzisz, że kawałek linki wystaje, schowaj go w kolejnym koraliku.
08
Krok 6
Zaciśnij zacisk szczypcami z płaskimi noskami. Wykonaj wszystko jeszcze raz po drugiej stronie linki pamiętając, by dobrze zacisnąć linkę jubilerską. Nie może zostać wolna przestrzeń między koralikami, bo naszyjnik będzie niechlujnie wyglądać. Dzięki temu, także obcięta końcówka linki nie będzie widoczna, gdyż będzie schowana pomiędzy ciasno ułożonymi koralikami. Nim zamontujesz drugie kółeczko na lince, sprawdź czy pomarańczowy pasek koralików rzeczywiście jest na środku linki i czy wszystkie koraliki tworzą odcinek dłuższy o kilka milimetrów od poprzedniego.
09
10
Krok 7
Teraz nawlecz kółeczka na większe kółko otwarte. Ułóż na stole linki w odpowiedniej kolejności. Najpierw nawlecz kółeczka, które znajdują się po lewej stronie linek.
11

12

13

14
Krok 8
Zamknij kółko. Dla wzmocnienia, przewlecz w tym samym miejscu jeszcze jedno kółko otwarte. Następnie do tych dwóch kółek podczep kolejne dwa kółka. Będzie to łącznik pomiędzy koralikami a łańcuszkiem. Teraz przytnij dwa odcinki łańcuszka o długości około 12 cm. Weź pierwszy łańcuszek i za pomocą kolejnych dwóch kółek, połącz go z naszyjnikiem. Jedna strona naszyjnika gotowa. To samo wykonaj po drugiej stronie. Nim zaczniesz nakładać kółeczka sprężynki na większe kółko, sprawdź czy kolejność linek jest taka sama jak po lewej stronie naszyjnika.
15

16
Krok 9
Do końców łańcuszka zamontuj kółeczka sprężynki, do nich podczep, po jednej stronie karabińczyk, po drugiej stronie mały łącznik w kształcie serduszka oraz zawieszkę serduszko hand made. Jeśli masz problem z rozchyleniem kółeczka sprężynki, zamiast paznokci użyj do tego grubej igły. Na naszym blogu jest filmik, w którym pokazujemy jak to zrobić. Naszyjnik gotowy. Jeśli chcesz nosić go bliżej szyi, zapnij karabińczyk na dużych kółkach. Wtedy jedna część łańcuszka może zwisać przy naszyjniku i stanowi fajny, asymetryczny dodatek. Jeśli Cię to denerwuje, podepnij końcówkę łańcuszka karabińczykiem.

17
18

Naszyjnik możesz nosić w wersji długiej:
naszyjnik z drobnych koralików
lub krótkiej:
naszyjnik z drobnych koralików2

kurs obrazkowy naszyjnik z drobnych koralików

Agnieszka Wajzer-Nowak: Ukończyła liceum plastyczne we Wrocławiu. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z poznańskimi firmami zajmując się oprawą plastyczną imprez, dokumentacją fotograficzną i filmową, a także rękodziełem artystycznym: decoupagem, filcowaniem, sutaszem. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych, na których pokazuje jak łączyć różne techniki malarskie, graficzne, fotograficzne z rzemiosłem artystycznym. Dla blog.pasart.pl tworzy kursy , gdzie wyjaśnia krok po kroku, jak zrobić biżuterię.
Viewing all 422 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>